Nerasime Lietuvoje to, kuris nežinotų apie Platelius. Jų apylinkės dėl savo gamtos grožio ne veltui vadinamos žemaičių Šveicarija, Žemaitijos Perlu. Ir Tarybos Sąjungos laikais ši vieta pasižymėjo kaip traukos centras. Plateliuose vykdavo įvairūs festivaliai, renginiai, koncertai, kurie sutraukdavo minias žmonių (1960 m. Festivalyje dalyvavo apie 60000 žmonių).
Visai neseniai atšventę 550 metų jubiliejų Plateliai pasižymi įvairiomis istorijos interpretacijomis. Pirmą kartą Plateliai paminėti 1450 m. Miestelio užuomazgos, manoma, buvo Pilies saloje, kur XVI a. ant Šventorkalnio kalvos buvo pastatyta Platelių bažnyčia, o ant greta esančios Dvaro kalvos stovėjo dvaras. Gaila, tačiau XVII a. dvaras ir bažnyčia sudegė. Tačiau Plateliai išgyvenę sunkius laikus vis tik atsistojo ant kojų. XVIII a. pab. Plateliai atiteko Oginskiams. Ir ne tik, Plateliai taip pat gavo turgaus privilegiją bei 1792 m. vasario 24 d. Magdeburgo teises ir herbą, kas tuo metu laikytina kaip didžiulis gyvenvietės pasiekimas.
Plateliai vystėsi visomis prasmėmis. Oginskiai, kaip ir kitose Lietuvos vietose, skleidė švietimą. Pirmoji parapijinė mokykla įsteigta 1804 m., o 1879 m. pradėjo veikti paštas ir telegrafas, 1915 m. atidaryta pirmoji vaistinė. Platelių gyvenvietės istorijoje būta visko. Sovietmetis miestelio taip pat neaplenkė. Tuo metu Plateliai vadinosi „Platelių kolūkio centrinė gyvenvietė“. Buvo įkurta, dabar vienas iš lankomiausių Platelių istorinių objektų – Plokštinės balistinių raketų su termobranduoliniais užtaisais bazė.
Šiandien Plateliai, kaip miestelis, niekuo nesiskiria nuo kitų Lietuvos miestelių: yra gimnazija, paštas (LT-90036), biblioteka, ambulatorija, vaistinė, sviečių namai, taip pat turi savo jau pusšimtį metų gyvuojantį Jachtklubą, medinę Šv. Petro ir Povilo bažnyčia (pastatyta 1744 m., su varpine) ir pan. Tačiau ši vietovė turi kai ką išskirtinio, daug įspūdingų lankytinų vietų, tai Platelių dvaras su parku, kraštotyros muziejus (1982 m. įkurtas dvaro svirne; ekspozicijoje daug vietos skiriama Užgavėnių tradicijoms), Koplytstulpis šv. Florijonui (nuo 1923 m.). O didžiausias traukos centras Plateliuose yra ežeras, kurio vakariniame krante ir randasi Platelių miestelis ir, žinoma, Žemaitijos Nacionalinis parkas, traukiantis visų akis savo gamtos grožiu, išsaugota gyvūnija bei augalija.