Plateliai   Jachtklubas   Renginiai   Maitinimas   Apgyvendinimas   Pramogos   Naujienos   Atsiliepimai   Galerija   Kontaktai
 
24.06, Sk 25.06, Pr 26.06, An
Didelis debesuotumas Didelis debesuotumas, nedidelis lietus Debesuota, nedidelis lietus
+16|+9 +15|+12 +20|+16
Naujienos
Birželio 06, 2011
Žurnalistų ralis finišavo Plateliuose


Prie Platelių ežero finišavo tradicinis tarptautinis žurnalistų ralis „Lietuva 2011”, kurį jau šešioliktus metus paeiliui padedamas rėmėjų surengė Lietuvos žurnalistų autoklubas.
Prie starto linijos Šiauliuose penktadienį išsirikiavo 36 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos, o finišo liniją Plateliuose kirto 32.
Žurnalistų ralio maršrutai šiemet driekėsi Žemaitijos, kurią kol kas bene mažiausiai pažįsta dauguma kasmet į ralį atvykstančių užsieniečių, keliais. Iš viso per dvi dienas ralio dalyviams teko įveikti 346 kilometrus su 25 greičio ruožais ir specialiomis rungtimis, kurių bendras ilgis - 42,8 kilometro.[1]

 

 


[1] http://pressauto.lt/lt/naujienos/zurnalistu-ralis-dundejo-zemaitijos-keliais.html

Gegužės 16, 2011
Platelių ežero valymo akcija pavyko!


     Gegužės mėn. vyko Platelių ežero valymo akcija, kurioje dalyvavo gausus būrys entuziastų. Šią akciją organizavo Platelių miestelio bendruomenė kartu su Platelių Jachtklubu, nardymo centru "Oktopusas" bei nacionalinio parko darbuotojais. Iš ežero dugno ir jo pakrančių buvo surinktas didelis kiekis šiukšlių ir pašalinių daiktų, kurie tikrai nepuošė vis dar švariausio Žemaitijos ežero. Didžiausias šios akcijos iššūkis buvo trys stambūs rąstai ir akmenys gulintys dugne prie pat pagrindinio tiltelio, ten kur dažniausiai nardo ežero lankytojai. Po didelių pastangų, šie pavojingi objektai buvo pašalinti ir nuo šiol, šokinėti nuo 3m. aukščio bokštelio, tapo daug saugiau.
     Po visos dienos darbų, pavargę, bet laimingi, susėdę prie kavinės "Burės" stalų, entuziastai džiaugėsi, kad ežeras dabar kur kas švaresnis, pakrantės gražesnės ir saugesnės. Akivaizdu, kad norint pašalinti visas šiukšles iš ežero ir jo pakrančių, reikės tokią akciją kartoti nuolat ir ne vieną kartą. Bet labiausiai viskas priklauso nuo žmonių, besilankančių prie ežero, sąmoningumo ir kultūros.
     Tausokime tai, ką mums davė gamta! (Tęsti...)

Balandžio 17, 2011
Padavimai apie Platelių ežerą


Platelių ežero atsiradimas

Senų senovėje Platelių ežeras esą parėjęs kartu su žuvimis ir vėžiais debesies pavidalu. Šis debesis slinkęs nuo Darbėnų per Salantus ir Notėnus. Slinkdamas padange, jis išmetęs ant žemės daugybę žuvų, kuriomis gyventojai ilgą laiką maitinęsi. Iki to laiko tas ežeras buvęs Darbėnų apylinkėje. Dabar buvusio ežero vietoje ten esanti vien baigianti išdžiūti pelkė.

Toje vietoje, kur dabar tyvuliuojąs Platelių ežeras, per daubos vidurį tekėjusi upė. Paupyje buvusios geros pievos, derlinga žemė, o kitur - didelės ir nepraeinamos pelkės. Apie Pilę buvęs išsistatęs kaimas ar miestas. Balos buvusios priaugusios krūmokšnių. Kai ežeras „parėjęs”, po vandeniu likusi beveik visi gyventojai. Tie žmonės, kurie išsigelbėjo, ežero pakrantėje įsikūrė naują gyvenvietę, o senąją jiems beprimindavo tik saloje buvusios bažnyčios bokštai. (Tęsti...)

Balandžio 16, 2011
Plateliai. Česlovas Kudaba. Publikacija žurnale "Mokslas ir gyvenimas" 1967/6


Abejot netenka, kad gražesnės vietos už Platelius Žemaitijoje nėra. Čia didžiausias Vakarų Lietuvos ežeras su aukštomis miškingomis pakrantėmis, daugybe vingių, užutekių, pusiasalių, salų. Pakrantes sergsti neramios, bet prasmingos Žemaičių praeities liudininkai. Aplankius šį kraštą, vaizduotėje atgimsta senovės girių neįžengiamos paunksnės, smilkstančios Alkos, tiltai per ežero gelmes, prancūzų grafų gobši dvasia, o prie ežero, saulėlydį palydėjęs, iki vėlumos tamsoje, rodos, vis sėdi rašytojas Vienuolis, laukiantis pasirodant nuskendusios Gervazo laimės. Tokį jį dar prieš dešimtmetį, paskutinę jo vasarą, teko čia matyti. Nepakartojamo grožio šis Žemaitijos kampelis nuo seno daugelio labai mylimas.
Kaip ir kada atsirado šie ežerai?
(Tęsti...)

<< 1 2 3 >>

Mūsų draugai
Sprendimas: Intesp@